بهترین پارتیشن خانه در کاریس

بهترین پارتیشن خانه

در این مقاله از گروه معماری داخلی کاریس درباره بهترین پارتیشن خانه به تمامی سوالات شما پاسخ داده ایم ، طراحان باتجربه معتقدند که تقسیم بندی یک پذیرایی بزرگ، تعریف راحت‌تر کردن خانه است. ایده‌های پارتیشن منزل بیشتر اوقات گران و وقت‌گیر هستند اما این موضوع از زیبایی آنها کم نمی‌کند. به همین دلیل لیستی از نکات مفید برای تقسیم بندی یک فضای بزرگ تهیه کردیم که هدف آن کمک به کسانی است که قصد سازماندهی فضا با استفاده از این روش را دارند و می‌خواهند به شکلی مناسب و با کمک پارتیشن خانگی این کار را انجام دهند. بنابراین چگونه یک پذیرایی بزرگ را تفکیک کنیم؟

 

همچنین میتوانید صفحه پارتیشن اداری از گروه معماری داخلی کاریس را مشاهده فرمایید .

کاربرد پارتیشن منزل در یک فضای بزرگ

برای جداسازی یک فضای بزرگ روش‌های مختلفی وجود دارد. ما در اینجا به پارتیشن و انواع آن می‌پردازیم.

یک روش ساده اما عالی برای متمایز کردن فضاها در یک پذیرایی بزرگ نصب دیوارهای نصفه یا با ارتفاع کم با استفاده از ستون‌های موجود در فضاست. دیوارهای نصفه جذابیت را به فضایی که دارای دیوارهای معمولی است باز می‌گردانند و احتمالا مدرن‌ترین راه حل برای اتاق‌های بزرگ و باز هستند. دیوارهای نصفه از کف شروع می‌شوند و با ارتفاع مشخص، نرسیده به سقف تمام می‌شوند. آنها می‌توانند ساده یا مثلا پوشیده از کاشی باشند تا حسی طبیعی و راحت به فضا ببخشند.

همزمان می‌توان از آنها برای شخصی سازی اتاق مثل نصب پرتره‎های خانوادگی یا جزئیات زیبا مثل کلکسیون آثار هنری استفاده کرد. تصمیم هر چه که باشد، دیوارهای نصفه به عنوان پارتیشن منزل همیشه مدرن به نظر می‌رسند.

استفاده از پرده به عنوان پارتیشن منزل

به عنوان یک صاحب خانه سنتی احتمالا فکر می‌کنید که پرده‌ها هیچ کاری جز پوشش پنجره و درها ندارند. با این حال طراحی مدرن داخلی کاربردهای متفاوتی برای آنها در نظر گرفته است که یکی از آنها به عنوان پارتیشن منزل است. پرده‌ها با اختلاف ساده‌ترین و راحت‌ترین روش تقسیم فضا هستند و از این رو کمک می‌کنند که فضا به سرعت تفکیک شود. علاوه بر این هزینه زیادی ندارند و می‌توان هر زمان که لازم است آنها را از فضا حذف کرد. همزمان پرده‌ها را می‌توان بست تا حریم خصوصی بیشتری ایجاد گردد یا آنها را باز کرد تا دوباره فضای بزرگتری برای مراسم‌های بزرگتر داشت.

جداکننده‌های فلزی

تقسیم بندی پذیرایی لزوما یک راه‌حل عملی برای ایجاد حریم خصوصی و مکانی برای نگهداری اشیا نیست. اما یک روند خلاقانه برای اطمینان از زیبایی فضا است. یک راه‌حل محبوب و مدرن، تقسیم فضا با جداکننده‌های فلزی است، به خصوص پارتیشن منزل به شکل نرده و شبکه و طرح‌های هنری مشابه.

کتابخانه به عنوان پارتیشن منزل

به جای سرمایه گذاری روی دیوارهای جدید، می‌توان اتاق‌ها را کاملا با استفاده از قفسه‌های بلند و ایستاده یا قفسه‌هایی که از یک طرف به دیوار متصل هستند تفکیک کرد. برای اینکه این نوع پارتیشن منزل ظاهری بهتر داشته باشد، قفسه‌های کتاب را با اشیای مختلفی در هر دو طرف پر کنید.

جداکننده‌های طبیعی

چرا ظاهر خانه را با استفاده از شاخه‌ها و ترکه‌های درختان برای تقسیم فضای بین پذیرایی و نهارخوری طبیعی‌تر نکنیم؟ برای این نوع پارتیشن منزل می‌توان به دنبال ایده‌های خلاقانه بود یا پروژه شخصی طراحی کرد و ساخت.

درهای کشویی به عنوان پارتیشن منزل

درهای کشویی به علت ارائه طراحی ساختار متعدد و ایجاد ظاهر مختلف و متنوع یک ایده عالی هستند. این نوع درها را می‌توان داخل دیوار قرار داد، آویزان کرد، پنهان کرد و غیره. بستن هر لنگه از این درها برای محصور کردن یک بخش کافی است تا آن قسمت را به صورت بصری تعریف کند. اما آنها همچنین می‌توانند ساده یا شفاف باشند تا تمامی قسمت‌ها نور خوبی داشته باشند. استفاده از در به عنوان پارتیشن منزل ایده مناسبی است زیرا در رنگ‌ها و متریال‌های مختلفی ارائه می‌شوند و به آسانی می‌توان گزینه‌های مناسبی برای فضای خود پیدا کرد.

استفاده از میز تلویزیون به عنوان جداکننده

پارتیشن به آسانی می‌تواند تبدیل به نقطه کانونی در فضا شود: یک میز تلویزیون مرکزی بسازید و آن را با چند در کشویی پنهان کنید. این پارتیشن هم کارآمد و هم مد روز است.

پارتیشن چوبی مکعبی

پارتیشن چوبی مکعبی ایستاده که داخل فریم فلزی قرار دارد یکی از جالب‌ترین جداکننده‌ها به عنوان یک پارتیشن است که همزمان یک موتیف متمایز است که می‌توان در سراسر فضا تکرار کرد.

پاراوان‌های تاشوی موقت

جستجو برای یک راه‌حل سنتی مطمئنا به پاراوان ختم می‌شود که در سبک‌ها و طرح‌های مختلفی در دسترس است و بالاتر از همه عملکردی است. اصلاح و جابجایی آنها آسان است که باعث می‌شود انتخابی ایده‌آل برای صاحبان خانه‌هایی باشند که دوست دارند با چند ورق چوب کاج، کمی رنگ و پارچه در خانه جادو کنند. حتی می‌توان چندین پنل مختلف ساخت و آنها را با لولا به یکدیگر متصل کرد تا یک پارتیشن منزل شخصی و سفارشی داشت.

پارتیشن‌های سازگار با محیط زیست

واقعیت این است که هر آیتم بزرگی می‌تواند نقش یک پارتیشن منزل را بازی کند، به این معنی که کمی خلاقیت می‌تواند منجر به این دو مورد شود: اتاقی منحصر به فرد و عدم خرج بودجه. اگر هیچ ایده‌ای ندارید سری به بازار سمساری یا یک حراجی اثاث منزل بزنید، عناصر مختلفی برای تغییر کاربری و استفاده به عنوان یک طرح برای اتاق پیدا خواهید کرد.

پالت های چوبی احیا شده، ارسی‌های پنجره که با لولای فلزی بسته شده‌اند و حتی درهای وینتج نیز می‌توانند حس و حالی جدید به محیط معاصر شما اضافه کنند و حتی می‌توان آنها را به هم متصل کرد تا پنل‌های پارتیشن ایستاده ساخت. برای مثال پنجره‌های قدیمی برای محیط‌های روستایی و صنعتی مناسب هستند، چه شیشه داشته باشند و چه نداشته باشند. علاوه بر این ظاهر آنها را می‌توان با رنگ کردن فریم به رنگ دلخواه تغییر داد.

پارتیشن منزل با پنل‌های کشویی

پنل‌های کشویی دو مزیت متمایز نسبت به پنل‌های ثابت دارند: باعث می‌شوند فضا بازتر به نظر برسد و هزینه کمتری دارند. نصب آنها تقریبا مشابه نصب درهای کشویی است اما فرق آنها این است که آنها را در واقع در هر قسمتی از اتاق می‌توان آویزان کرد.

تمامی چیزی که نیاز است این است که یک ریل نصب کنیم تا روی آن حرکت کنند و پارچه، پنل‌های شبیه به پنجره و آینه و غیره را به آنها متصل کنیم. تعویض این نوع پارتیشن منزل هزینه زیادی نخواهد داشت و ظاهر اتاق کاملا متفاوت خواهد شد.

سخن آخر

وقتی بحث استایل مطرح است، تصمیمات باید با دقت و ملاحظه گرفته شوند. فضای مورد نظر باید همزمان عملکردی و شیک باشد. در زمان تقسیم بندی فضا باید چند مورد را به خوبی مورد بررسی قرار داد از جمله تاثیر استفاده از پارتیشن منزل روی میزان نور دریافتی خانه. یا در خانه‌های اجاره‌ای باید دقت کرد که امکان ایجاد تغییر دائمی وجود ندارد. پس با توجه به این موارد باید جداکننده موردنظر را انتخاب کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + 7 =